Get Adobe Flash player
Apie mus rašo Šilo aidas

šilo aidas

(„Šilo aidas”, Nr. 92 (353), 2007 m. gruodžio 10 d., pirmadienis)

„Valdžiai yra ko pasimokyti iš bendruomenių”

„Šilo aido” redaktorė Jurgita Gedeikienė

Kaimuose kuriasi bendruomenės ir tai jau gerai. Žmonės, susibūrę geriems tikslams, kaimui atneša pokyčių ir šviesos. Kai kurie įsitikinę, kad bendruomenės kuriasi partijų pagrindu. Tačiau Vingininkų kaimo bendruomenės pirmininkas Kęstutis Trapas teigia, jog taip tikrai nėra. „Valdžia galėtų pažiūrėti, kaip bendruomenės nariai darniai dirba. Pas mus yra narių iš įvairių partijų, tačiau mes puikiai sutariame. Gaila, kad valdžia neatvažiuoja pas mus pasimokyti, o tikrai vertėtų...”, - kalbėjo K. Trapas.

Šių metų birželio tryliktąją įregistruota Vingininkų kaimo bendruomenė šiandien vienija 80 narių. „Ir tai dar ne pabaiga”- įsitikinęs bendruomenės pirmininkas. Ne tik gausiu narių skaičiumi gali pasigirti Vingininkų bendruomenė, bet ir rėmėjais. Tai: Vidas Rimkus, V. ir V. Daubarai, I. ir K. Kazlauskai, Z. ir E. Ričkai, IĮ „Siglinera” savininkas S. Petrauskas, J. Ambroza, Krasauskai. „Taip pat mūsų bendruomenėje yra aktyvus katalikas, kuris skelbia šventą žodį - R. Gedeikis. Visiems rėmėjams esame labai dėkingi. Be jų mūsų rankos būtų surištos, juk iš savivaldybės nėra jokio finansavimo”, - kalbėjo K. Trapas. Vyras tikina, kad derėtų valdžiai pamastyti apie tai, jog ir bendruomenėms reikia pinigėlių.

K. Trapas neabejoja bendruomenės naudingumu. „Kur tai matyta, kad kaimynas su kaimynu nesisveikina! Tokia yra realybė. Bendruomenė suburia žmones į vieną gražią, didelę, darnią šeimą. Be to, mes didelė parama seniūnijoms”, - sakė K. Trapas. Šiandien bendruomenės pirmininkas džiaugiasi, kad įdirbis jau nemažas. Tik va, bėda - neturi Vingininkų kaimo bendruomenė patalpų. Tiesa, vasarą jie renkasi pavėsinėje, kurią rėmėjų dėka patys pasistatė. Šaltuoju metų sezonu bendruomenės nariai taip pat randa, kur susiburti. Tačiau, tai ne jų patalpos.

Artimiausia Vingininkų kaimo bendruomenės šventė - kalėdinis žiburėlis, kurį planuoja rengti J. Krasausko patalpose. „Papuošime didesnę nei Šilalėje kalėdinę eglę savo aikštelėje”, - šmaikštavo Kęstutis.

Ateityje kaime, bendruomenės dėka, turėtų atsirasti krepšinio aikštelė. Jau anksčiau bendruomenė buvo parašiusi projektą, bet nepavyko.

Kęstutis džiaugiasi, kad bendruomenėje visi nariai puikiai sutaria. „Pas mus yra visokiausių socialinių sluoksnių ir visi puikiai sugyvename. Nesipykstame. O, kad taip valdžia sutartų”, - garsiai mastė K. Trapas.

Vingininkų bendruomenėje yra ir valdyba, kuri susideda iš penkių narių: K. Trapo, K. Bagdonienės, L. Gumuliausko, A. Jankauskienės, G. Ričkaus. Taip pat bendruomenės nariai atlieka socialines funkcijas: lanko vienišus senelius. „Artėjant Kalėdoms mes juos aplankysime su dovanėlėmis”, - kalbėjo Kęstutis. Vingininkų kaimo bendruomenė turi ir savo internetinę svetainę.

Šiuo metu kaime yra apie 500 gyventojų. „Esame Šilalės priemiestis, todėl turime gerai atrodyti. Tiesa, artėjant gražiausioms metų šventėms norėčiau pasveikinti visus Vingininkų kaimo gyventojus ir bendruomenės rėmėjus”, - pokalbį baigdamas sakė K. Trapas.